Posiadacze pojazdów mechanicznych powinni dużą uwagę poświęcać nie tylko temu, w jakim stanie technicznym znajduje się ich samochód, ale również temu, aby był on ubezpieczony. W Polsce ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe – polisa OC dopuszcza do poruszania się po drogach i pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych z naszej winy. 

Ubezpieczenie samochodu – polisa OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to dzisiaj obowiązek – brak tej polisy może być olbrzymim problemem w przypadku kolizji. Polisa pozwala na pokrycie szkód związanych z naprawą innego samochodu czy zapewnieniem opieki lekarskiej osobom poszkodowanym. Ubezpieczenie samochodu tego typu znajdziemy w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Warto pamiętać, że polisa ma ważność roku – po upływie jej terminu konieczne jest zakupienie nowej polisy, najwygodniejszym rozwiązaniem jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia. Kwota ubezpieczenia OC nie jest stała – wynika ona z licznych, zmiennych czynników. Do najważniejszych zalicza się nasz wiek, jak również wiek i markę naszego samochodu. Na obniżenie kwoty składki wpływają posiadane zniżki, które nabywa się wraz z kolejnymi latami bezpiecznej jazdy. Ubezpieczenie samochodu OC jest sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej – brak tego dokumenty skutkuje wystawieniem wysokiego mandatu. 

AC i Assistance – czy takie ubezpieczenie samochodu jest pomocne?

Rozbudowana oferta towarzystw ubezpieczeniowych obejmuje również dodatkowe ubezpieczenia, które możemy wykupić. AC pozwala na lepszą ochronę naszego samochodu i wybranie wysokości kwot ubezpieczenia. W przypadku assistance ubezpieczenie to pozwala na wezwanie pomocy drogowej, odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu. Assistance zapewnia również możliwość skorzystania z samochodu zastępczego. 

Comments are closed.

Pin It