Takie pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Chcą oni być pewni tego, że otrzymają tanie ubezpieczenie OC, które w razie wystąpienia nagłych okoliczności, będzie w stanie zapewnić im odpowiednią ochronę. Czas więc sprawdzić, co w tej kwestii do powiedzenia mają różne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Składka na ubezpieczenie OC

Jej wysokość może być różna. Wpływ na nią mają takie czynniki, jak:

  • przebieg dotychczasowego ubezpieczenia – w szczególności, jeżeli kierowca miał już jakieś kolizje drogowe oraz czy udało mu się uzbierać zniżki,
  • wiek kierowcy – młodsi kierowcy muszą pogodzić się z wyższymi cenami za polisę OC na samochód,
  • inne pakiety ubezpieczeń – czy kierowca będzie decydował się też na zawarcie innych umów ubezpieczeniowych.

Niekiedy bierze się również pod uwagę to, czy właściciel posiadał także ochronę dla swoich zniżek. Takie rzeczy możliwe są również dzisiaj do wykupienia.

Jak obliczyć składkę ubezpieczenia?

Nie powinno to stanowić dla nikogo żadnego problemu. Można wykorzystać do tego agenta, który jest w stanie zaoferować nie jedno ubezpieczenie OC. Warto wybierać niezależnych agentów ubezpieczeniowych, którzy są w stanie przedstawić przynajmniej kilka ofert. Ewentualnie można zdecydować się na kalkulator internetowy, jeżeli ktoś nie ma czasu na to, aby chodzić do agenta ubezpieczeniowego. Z kalkulatora można skorzystać w każdej chwili. Nawet na smartfonie, jeżeli ktoś ma przerwę w pracy. Dzięki temu będzie można wyliczyć bez problemu, dla siebie składkę ubezpieczenia OC. 

 

Comments are closed.

Pin It