Polisa OC jest ważnym dokumentem upoważniającym do legalnego poruszania się pojazdem mechanicznym po polskich drogach. Umowa na ubezpieczenie OC zawierana jest na rok. Nierzadko zdarza się, że informacje widniejące na polisie ulegają zmianie w okresie trwania umowy. Kiedy treść umowy staje się niezgodna ze stanem faktycznym, konieczna jest zmiana danych w polisie OC.

Sytuacje, w których niezbędna jest zmiana danych w polisie OC

Zmiana danych w polisie OC jest konieczna w kilku przypadkach. Przede wszystkim, każdy właściciel samochodu czy motoru powinien poinformować ubezpieczyciela o zmianie danych osobowych (nazwiska, miejsca zamieszkania). Ponadto, kontakt z firmą ubezpieczającą mienie jest konieczna również wtedy, kiedy parametry techniczne wozu albo jego stan prawny stają się nieaktualne albo nieprawidłowe. Zmieniłeś numer rejestracyjny auta? Zamontowałeś instalację gazową? A może do dowodu rejestracyjnego został dodany współwłaściciel? W takich sytuacjach dokonanie zmian w polisie jest niezbędne. Warto mieć świadomość, że  niektórych przypadkach istotne zmiany w umowie z ubezpieczycielem mogą oznaczać wzrost wysokości składki.

Jak skorygować polisę?

Uaktualnienie swojej polisy OC nie przysparza większych trudności. Aby zmienić nazwisko widniejące w umowie albo dodać informację o zainstalowaniu gazu, wystarczy skontaktować się telefonicznie ze swoim ubezpieczycielem. W większości przypadków ubezpieczony może samodzielnie dokonać korekty, korzystając ze swojego konta internetowego na stronie towarzystwa. Ważne jest, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem zmian. Nieprawidłowe dane w umowie mogą stać się źródłem wielu komplikacji w sytuacji, kiedy dojdzie do kolizji.

 

 

Comments are closed.

Pin It