Wygodna kuchnia to miejsce, gdzie przebywa się z przyjemnością. Odpowiednia aranżacja to nie tylko wybór konkretnej kolekcji meblowej – to również odpowiednie ułożenie jej elementów, wybranie dodatków. W jaki sposób projektowane są dzisiaj meble kuchenne? Co warto wiedzieć przed ich kupnem?

Jak tworzone są meble kuchenne?

Czym wyróżniają się nowoczesne meble kuchenne? Przede wszystkim warto przyjrzeć się im z bliska i określić, jakie materiały są wykorzystywane. Nowoczesne meble kuchenne tworzone są przede wszystkim z płyt meblowych, które posiadają określone wymiary. Tworzone są z nich zarówno korpusy, jak i fronty mebli. Płyty meblowe odporne są na odkształcenia, ścieranie, działanie wilgoci. Ich okrycie tworzą laminaty, dekory, pokrywa się je lakierami czy akrylem. Struktury te zarówno chronią wnętrze płyty, jak też nadają jej elegancji i estetyki. Nieograniczony wybór kolorystyczny dekorów sprawia, że możliwe jest zaprojektowanie kuchni zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami.

Markowe akcesoria!

Nowoczesne meble kuchenne to nie tylko wyjątkowy wygląd z zewnątrz. Projektanci dbają o to, by codzienne korzystanie z szafek było wygodne. W tym celu wykorzystywane są markowe akcesoria, takie jak zawiasy z cichym domykiem czy prowadnice kulkowe z hamulcami. Markowe akcesoria znacząco poprawiają jakość codziennego korzystania z mebli.

Niebanalne elementy kolekcji meblowych

Kolekcje meblowe są rozbudowane – znaleźć w nich można klasyczne elementy, takie jak szafki wiszące i stojące, szafki narożne, słupki, regały. Nie brak w nich też elementów pod zabudowę, które pozwolą na ukrycie takich sprzętów jak zmywarka czy piekarnik. Ciekawym rozwiązaniem w kolekcjach mebli są witryny z przeszkleniami. Skutecznie „odciążą” one klasyczną zabudowę.

 

Comments are closed.

Pin It