Okna to ważny element architektury. Dobrze dobrane podkreślają estetykę budynku, stanowią zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz doskonałą izolację akustyczną. Jakie trendy okienne będą panowały w tym roku?

Dobre parametry

Okna pvc montujemy na wiele lat, warto zadbać, by dzięki nim jak najmniej ciepła uciekało z mieszkania. W ten sposób można ograniczyć koszty utrzymania nieruchomości.

Wybierając okna pvc koniecznie trzeba zwrócić uwagę na przepuszczalność ciepła. Chcąc wiedzieć, czy okna będą oszczędne i praktyczne trzeba poznać przepuszczalność szyby okiennej, ramy oraz całego okna.

Warto pamiętać, że zbyt szczelne okno może okazać się niekorzystne. Mieszkanie, które jest niewietrzone, cyrkulacja powietrza jest w nim niedostateczna, może okazać się zbyt wilgotne. Takie warunki sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów.

Elegancki wygląd

Białe ramy okienne, które jeszcze kilka lat temu były standardem, obecnie powoli odchodzą do lamusa. Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej poszukują okien pvc, których ramy będą podkreślały charakter domu.

Brązowe ramy okienne są już bardzo popularne. Sprawdzają się w domach o klasycznej architekturze. W budynkach nowoczesnych coraz częściej pojawiają się okna pvc, których ramy są w odcieniach szarości. Nowoczesna bryła i neutralny kolor bardzo ładnie się komponują.

Propozycją dla odważnych są okna pvc, których ramy są czarne. Jest to propozycja również idealna do nowego budownictwa.

Coraz więcej światła

Jeszcze do niedawna widzieliśmy wiele budynków, w których były niewielkie okna. Było to tłumaczone chęcią zminimalizowania utrat ciepła. Obecnie okna są na tak wysokim poziomie, że można pozwolić sobie na wstawienie dużych szyb.

Duże okna pvc pięknie wyglądają w pokojach dziennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu w domu jest jasno i przyjemnie. Można przez znacznie dłuższy czas korzystać ze światła dziennego.

Okna jednoramowe sprawdzają się również w mniejszych mieszkaniach w starszych blokach. Trzeba pamiętać, że okno, które dzielone jest na więcej części, ma większą liczbę ram, które mogą w znacznym stopniu ograniczyć dopływ światła dziennego do mieszkania. Może to mieć bardzo niekorzystny wpływ na wygląd mieszkania, które stanie się ciemne i smutne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pvc.

Comments are closed.

Pin It