Nowoczesna przestrzeń wypoczynkowa w naszym ogrodzie czy na tarasie to najlepsze miejsce do tego, aby regenerować siły po długim i pełnym wyzwań tygodniu. W poszukiwaniu inspiracji na ciekawe meble i dodatki warto zwrócić uwagę na nowoczesne meble ogrodowe wykonane z technorattanu – fotel z technorattanu może stanowić podstawę każdej ogrodowej aranżacji. Co warto wiedzieć o meblach technorattanowych?

Trwały fotel z technorattanu

Meble technorattanowe nie są nowością na polskim rynku – znane są one doskonale od wielu lat. Dzisiaj projektanci i producenci proponują nam kolekcje tego typu w odświeżonej wersji, dopasowanej do konkretnych potrzeb i zmieniających się trendów. Nowoczesne meble technorattanowe to nie tylko gwarancja wysokiej jakości i trwałości, ale też elementy, które podniosą estetykę otoczenia naszego ogrodu czy tarasu. Fotel z technorattanu to niewątpliwie jeden z najczęściej kupowanych elementów – może być on wykorzystywany zarówno w zestawach kawowych, jak i wypoczynkowych.  

Jak tworzony jest fotel z technorattanu?

Meble takie jak fotel z technorattanu tworzy się z wysoką dbałością o detale – stelaże tworzone są z lekkich, aluminiowych konstrukcji malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwala na zabezpieczenie konstrukcji przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Zastosowanie aluminium pozwoliło również na znaczne obniżenie wagi mebla.

Technorattan jest tworzywem syntetycznym, o nieporowatej strukturze – nie chłonie on wilgoci czy brudu, jest wysoce odporny na ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne, nie traci koloru pod wpływem promieniowania UV. Technorattan do złudzenia imituje naturalne włókno rattanowe – oznacza to, że jest on niewątpliwą ozdobą w naszych ogrodach czy na tarasach. 

Comments are closed.

Pin It