Podczas aranżowania miejsca wypoczynkowego blisko domu, warto pomyśleć nie tylko o wygodnych meblach, ale też elemencie, który pozwoli na skuteczną ochronę przed słońcem. Jeszcze do niedawna zdecydowana większość ogrodów uzupełniana była o parasol, dzisiaj możliwe jest też zakupienie ogrodowej pergoli. Oba te rozwiązania są warte uwagi!

Nowoczesne parasole ogrodowe, które wspierają wypoczynek

Parasole ogrodowe są dzisiaj oferowane w unowocześnionej, modnej formie. Doskonale wpisują się one w obowiązujące trendy, są tworzone z myślą o wygodzie użytkownika. Główna oś parasola wykonana jest z lekkiego aluminium. Oś osadzona jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji. Na szczycie umieszczono obszerną czaszę, która wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza chroni zarówno przed ciepłem, silnym słońcem czy… niespodziewanym deszczem. Czasza może odchylać się w jednej lub dwóch płaszczyznach, w zależności od modelu. Uwagę zwracają liczne punkty regulacji, które pozwolą na lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Parasole ogrodowe mogą być osadzane na różnych podstawach. W ogrodzie sprawdzą się podstawy do wkopania w ziemię, na tarasie czy balkonie lepsze będą klasyczne podstawy granitowe. Wiele interesujących modeli parasoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Pergola, która przyciąga wzrok!

Pergola to nietuzinkowa alternatywa dla klasycznego parasola ogrodowego. Pergola precyzyjnie wyznacza ramy miejsca wypoczynkowego, ale też zwraca uwagę formą. Konstrukcja pergoli wznoszona jest modułowo, z elementów aluminiowych. Na jej szczycie znajduje się dach wykonany z ruchomych, aluminiowych listew. W czasie odpoczynku użytkownicy mogą zmieniać ustawienie listew i decydować o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It