Jeśli jesteś ofiarą nieudanego makijażu permanentnego brwi, Twoją uwagę powinien przyciągnąć zabieg laserem pikosekundowym. Urządzenie to wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu niechcianego pigmentu spod skóry i szybko przywraca estetyczny wygląd łuku brwiowego. Co warto wiedzieć o laserowej likwidacji makijażu permanentnego? Wyjaśniamy.
Nieudany makijaż permanentny brwi to nie koniec świata
Makijaż permanentny brwi może okazać się porażką, zwłaszcza gdy powierzyliśmy jego wykonanie niedoświadczonej osobie. Na czym może polegać problem? Przede wszystkim permanentne brwi mogą być nierówne i asymetryczne. Czasem narysowane są zbyt wysoko i mają nienaturalny kształt. Ogromnym problemem jest też źle dopasowany kolor – zbyt ciemne lub zbyt jasne brwi.
Pierwsze, o czym należy pomyśleć, gdy mamy do czynienia z nieudanym makijażem permanentnym, to wykonanie jego korekty, co niestety nie zawsze jest w stanie rozwiązać problem. Na szczęście istnieją skuteczne metody usuwania makijażu permanentnego – informują specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. Jednym z najlepszych sposobów jest zabieg przy użyciu technologii pikosekundowej, która doskonale sprawdza się w likwidacji tatuażu.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi
Laser pikosekundowy charakteryzuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu, dlatego jest taki skuteczny w usuwaniu makijażu permanentnego. Energia lasera rozbija pigment na maleńkie cząsteczki (wielkości pyłu), dzięki czemu organizm jest w stanie je samodzielnie usunąć. Laser pikosekundowy działa szybko, precyzyjnie i nie pozostawia blizn. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, pamiętając o zastosowaniu ochrony przeciwsłonecznej.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego powinno zostać wykonane przez doświadczonego specjalistę – najlepiej przez lekarza medycyny estetycznej. Przed przystąpieniem do laseroterapii lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań, do których należy m.in. zbyt świeży makijaż permanentny. Laseroterapii można poddać się dopiero po minimum 3 miesiącach od wykonania mikropigmentacji.
Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia skóry przy pomocy kremu anestetycznego, chociaż nie zawsze jest to konieczne, gdyż działanie lasera pikosekundowego jest stosunkowo łagodne, a głowica chłodząca skutecznie koi skórę. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Nie wymaga rekonwalescencji.
Usuwanie brwi permanentnych – jakie efekty można uzyskać?
Podczas makijażu permanentnego pigment wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry niż w przypadku tatuażu, dlatego efekty jego usuwania są szybsze. Pierwsze, widoczne rezultaty pojawiają się już po jednej sesji. Do uzyskania optymalnych efektów wystarczy zaledwie kilka zabiegów. Liczbę sesji potrzebnych do całkowitego usunięcia makijażu permanentnego ustala lekarz podczas kolejnej wizyty. Musi on bowiem ocenić indywidualną reakcję skóry na działanie lasera. Zazwyczaj jednak wystarczają 2-3 sesje, aby łuk brwiowy znów wyglądał estetycznie.
Makijaż permanentny zaczyna się rozjaśniać stopniowo. Z zabiegu na zabieg pigment staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu znika całkowicie. W trudniejszych przypadkach, gdy makijaż permanentny został wykonany zbyt głęboko, pod skórą mogą pozostać niewielkie ilości barwnika. Dodatkowym efektem działania lasera jest poprawa kondycji skóry. W miejscu zastosowania laseroterapii cera staje się bardziej napięta i elastyczna.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o interesujących Cię zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.
Comments are closed.