Współcześni złodzieje mają (niestety!) dostęp do najróżniejszych urządzeń, które to “ułatwiają” im dostęp do cudzych własności. Trzeba więc robić wszystko, aby utrudnić im to zadanie. Pomocne w tym będą m.in. dobre okna antywłamaniowe, a także system monitoringu.

Solidne okna antywłamaniowe

Warto rozpocząć od nich, ponieważ wiele osób nie docenia ich obecności, co jest oczywistym błędem. Osoby będące właścicielami domów jednorodzinnych, mieszkań na parterach, powinny pomyśleć o montażu takich okien, które powinny mieć m.in. kluczyk w klamce. Ważna jest jednak sama szyba, która to powinna być bezpieczna lub jeszcze lepiej – pokryta folia antywłamaniową, dzięki czemu jej stłuczenie jest zdecydowanie utrudnione. Kolejnym, ważnym elementem są okucia, których klasa musi wynosić minimum RC3, dzięki czemu będą one trudne do sforsowania. Zawsze jednak trzeba liczyć się z tym, że same okna nie są w stanie powstrzymać złodziei.

Dobry system monitoringu

Nie tylko okna antywłamaniowe, ale również kamery, które można rozmieścić dookoła domu. Wydawać by się mogło, że jest to droga inwestycja, ale tak nie jest. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę cenne rzeczy, jakie ma się w domu. Lepszą inwestycją okażą się więc kamery, a także współpraca z agencją ochrony. Osoby, które chcą znaleźć tańszą alternatywę, do wyboru mają systemy alarmowe. Też ciekawa propozycja, która już nie raz i nie dwa miała okazję pokazać swoją skuteczność. Dzięki takim rozwiązaniom będzie można ustrzec się przed złodziejami w swoim domu. 

 

Comments are closed.

Pin It