Jak w prosty sposób zmienić zwykły taras w wyjątkowe miejsce do relaksu? Odpowiedź jest prosta – wybierając nietuzinkowe meble! Meble z naturalnego rattanu to jedna z ciekawszych propozycji na polskim rynku – takie meble z pewnością wyróżnią nasz taras i sprawią, że lato będzie jeszcze przyjemniejsze. Jak tworzone są meble rattanowe? Czy znajdziemy też rattanowe dodatki na taras?

Klasyczne i nowoczesne meble z naturalnego rattanu

Meble rattanowe są prawdziwym hitem, kiedy mowa o aranżowaniu przestrzeni przydomowej. Tworzone są z pnączy rattanowych, pozyskiwanych z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Dzięki plantacjom możemy mieć pewność, że nasze meble powstały w sposób etyczny, a ich twórcy wpierają środowisko naturalne.

Jakie meble z naturalnego rattanu znajdziemy na polskim rynku? Przede wszystkim są to fotele ogrodowe – takie fotele są lekkie, wygodne, odpowiednio profilowane. Świetnie sprawdzają się jako uzupełnieniem stołu jadalnianego, którego blat wykonano z naturalnego drewna teakowego. Atutem foteli z rattanu jest ich niska waga – jest to efekt zastosowania stelaży z aluminium. Szukając niebanalnych mebli, warto wybrać rattanowy fotel wiszący w formie kokonu – mebel ten z pewnością przyciągnie wzrok, ale też pozwoli na odpoczynek w wyjątkowych warunkach. Fotele te projektowane są w taki sposób, aby móc wygodnie oderwać stopy od ziemi i bujać w obłokach!

Dodatki z naturalnego rattanu

Meble z naturalnego rattanu to nie jedyne elementy, którymi możemy wzbogacić taras czy ogród. Dobrym pomysłem okażą się również dodatki, takie jak lampiony rattanowy. Lampiony pozwolą na rozświetlenie przestrzeni i nadanie jej wyjątkowego uroku. Lampiony możemy stawiać na stołach, parapetach, ale też ustawiać wzdłuż ścieżek ogrodowych. Na tarasach wykorzystajmy rattanowe donice.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It