Decyzja o budowie domu jednorodzinnego zapada najczęściej wtedy, kiedy zmęczeni jesteśmy gwarem miasta i pragniemy życia bliżej zieleni i natury. Budowa takiego domu to spory wydatek, ale też możliwość zrealizowania marzeń związanych z własnym ogrodem, większą przestrzenią do życia dla naszych bliskich. Jednym z ważnych zagadnień podczas tworzenia projektu domu jest nowoczesna stolarka okienna. Co warto o niej wiedzieć?

Jak tworzone są dzisiaj okna?

Nowoczesne okna są diametralnie inne niż stolarka okienna tworzona jeszcze dwie dekady temu – mówią specjaliści ze sklepu okna-internorm.pl. Nowoczesna stolarka okienna wyróżnia się zastosowanie wysokiej jakości tworzyw, możliwością dopasowania okien do konkretnych potrzeb i stylu budynku. Istnieje również możliwość wyboru okien, które będą idealnie dopasowane do domów energooszczędnych czy też domów pasywnych. Możliwości jest wiele i warto przyjrzeć im się z bliska.

Jakie okna wybrać?

Wśród najchętniej i najczęściej wybieranych okien do domów jednorodzinnych wymienia się nowoczesne okna plastikowe z PCV. Okna takie posiadają świetny stosunek ceny do jakości, bardzo dobrze izolują przed chłodem. Atutem jest także fakt, że na długi czas zachowują one estetyczny wygląd. Inną ciekawą opcją są ona drewniane – wybór tego typu okien świadczy o doskonałym guście. Okna drewniane rewelacyjnie sprawdzają się jako uzupełnienie fasad domów w stylu rustykalnym czy też loftowym. Warto pamiętać, że okna drewniane wymagają konserwacji – raz na dwa lata powinny być olejowane specjalnymi preparatami do drewna, co pozwoli zachować ich piękny kolor i właściwości. Ciekawą propozycją na polskim rynku są okna pasywne, które spełniają wymogu budownictwa pasywnego. Oznacza to, że okna te będą wspierać odzyskiwanie ciepła ze źródeł alternatywnych, jak np. promienie słoneczne.

 

 

 

Comments are closed.

Pin It