Dla wielu osób zaakceptowanie posiadanych blizn jest trudnym procesem. Nierzadko zdarza się, że nieestetyczna szrama przypomina nam o traumatycznych wydarzeniach, o których wolelibyśmy zapomnieć albo rzuca się w oczy, odbierając nam ochotę do patrzenia w lustro. Szczególnie kłopotliwe okazują się blizny przerostowe. Czym charakteryzuje się ten typ zmian skórnych? Jakie korzyści dla osób borykających się z bliznami może przynieść laser frakcyjny CO2? Sprawdź! 

Czym są blizny przerostowe?

Blizny przerostowe zdefiniować można jako zmiany dermatologiczne powstałe w wyniku nieprawidłowego procesu gojenia się rany. Na skutek nieprawidłowości w miejscu uszkodzenia skóra produkuje zbyt dużą ilość kolagenu, co prowadzi do widocznego przerostu blizny ponad powierzchnię skóry. Przyczyną powstania blizny przerostowej mogą być powikłania podczas gojenia (ropienia albo nadmiernego krwawienia rany) albo indywidualne predyspozycje organizmu. Podobnie jak inne blizny, zmiany przerostowe początkowo są zaczerwienione, a z czasem bledną. Ich kolor zlewa się ze skórą, jednak są wypukłe, a przez to – bardziej widoczne. 

Szansę na pozbycie się niechcianych zmian daje nowoczesna medycyna estetyczna, a dokładniej – zabiegi wykorzystujące laser frakcyjny CO2.

Laser frakcyjny CO2 – tajna broń w walce o piękne ciało 

Laser frakcyjny CO2 jest nowoczesną aparaturą znajdującą szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, a także dermatochirurgii i laryngologii. Laser frakcyjny w rękach doświadczonego lekarza jest skutecznym narzędziem pozwalającym rozprawić się ze zmianami różnego typu, w tym również bliznami przerostowymi. Podczas kuracji skóra wokół uszkodzonej tkanki poddawana jest działaniu wiązki laserowej. Na skórze powstają charakterystyczne, małe otworki. Kontrolowane uszkodzenia i stymulacja skóry powoduje uruchomienie naturalnych procesów naprawczych, które obejmują również bliznę. Regeneracja skóry jest złożonym procesem, dlatego pełne efekty kuracji widoczne są zazwyczaj po  kilku tygodniach. 

Comments are closed.

Pin It