Wypielęgnowane i wystylizowane paznokcie, a także dłonie cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Trudno się dziwić, przecież piękne paznokcie są wizytówką każdej zadbanej kobiety. Wobec tego rynek stylizacji paznokci często wprowadza nowe produkty i metody wykonywania manicure. Jakie zatem sposoby cieszą się największą popularnością i są najbardziej efektowne?

Manicure hybrydowy

Ten sposób jest jednym z najpopularniejszych, ponieważ jest najmniej czasochłonny, a zatem także najtańszy. Do jego wykonania należy posiadać cleaner, bazę, odpowiedni hybrydowy lakier do paznokci, top coat, a także specjalną lampę utwardzającą UV lub LED. Wykonanie takiej stylizacji jest proste. Po opiłowaniu i nadaniu kształtu paznokciom wystarczy nałożyć bazę i utwardzić ją, następnie dwukrotnie pomalować paznokcie lakierem hybrydowym i znowu utwardzić, a na końcu nałożyć na paznokcie top coat i utwardzić pod lampą. Jak widać, nie jest to skomplikowane, jednak wymaga posiadania specjalnej lampy. Warto wiedzieć, iż często specjaliści wydają opinie o negatywnym wpływie takich lamp na zdrowie, wobec czego sprzęt ten powinien być najwyższej jakości. Metoda ta niestety posiada klika wad, takich jak niszczenie płytki paznokci, szybkie odrastanie, a także łamliwość i odpadanie stylizacji.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci

Ten sposób stylizacji jest coraz powszechniejszy i ceniony przez kobiety, ponieważ ma zdecydowanie mniej wad, aniżeli inne metody. Najczęściej manicure metodą akrylową zdobienia paznokci wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jednak istnieje możliwość zrobienia takiej stylizacji w domu. Do wykonania takiego manicure należy przygotować cleaner, proszek akrylowy, monomer, pędzel z naturalnego włosia, pilnik do paznokci, lakier, a także dowolne dodatki zdobiące takie jak: brokat, naklejki czy kryształki. Przed wykonaniem manicure zarówno metodą akrylową zdobienia paznokci, jak i każdą inną należy odtłuścić paznokcie cleanerem. Pierwszą czynnością jest wymieszanie akrylu z monomerem, który następnie należy nałożyć pędzlem na płytkę paznokci. W trakcie zabiegu można w każdej chwili korygować nierówności. Następnie nadaje się kształt, maluje paznokcie i w dowolny sposób ozdabia. Zaletą metody akrylowej zdobienia paznokci jest bez wątpienia samoistne utwardzanie się paznokcia, a także fakt, iż masa akrylowa nie niszczy płytki. Ponadto akryl jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia, co wyróżnia tę metodę od innych sposobów stylizacji paznokci.

Jak widać, metoda akrylowa zdobienia paznokci jest nie tylko łatwa w wykonaniu, lecz także bezpieczna dla paznokci i trwała. Dzięki temu w przypadku zdjęcia masy akrylowej, płytka paznokcia pozostaje nieuszkodzona, w przeciwieństwie do innych metod.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Comments are closed.

Pin It