Szukając sposobów na podniesienie estetyki tarasu przede wszystkim wybierzemy odpowiednie meble ogrodowe – narożnik czy też komplet kawowy pozwolą nam na wypoczynek blisko natury i czerpanie z lata pełnymi garściami. Jakie cechy powinny posiadać idealne meble ogrodowe? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Funkcjonalne meble ogrodowe – narożnik modułowy

Wśród licznych propozycji topowych producentów na ciekawe aranżacje tarasu królują meble ogrodowe – narożnik to produkt, który pozwoli nam na odpoczynek zarówno we dwoje, jak i w większej grupie bliskich. Obszerne narożniki technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych, a klienci cenią sobie zarówno ich doskonały wygląd, jak i wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne. 

Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże – są one zabezpieczone przed wilgocią i korozją poprzez malowanie proszkowe. Zastosowanie tego tworzywa pozwoliło również na znaczne obniżenie wagi mebla, przez co jego podnoszenie czy przenoszenie nie sprawia problemów. Okrycie wierzchnie mebla tworzy plecionka technorattanowa. Tworzywo to jest syntetyczne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne czy silne promieniowanie słoneczne. Nawet po wielu latach meble tarasowe nie będą płowieć i zachowają doskonały wygląd. 

Modułowe meble ogrodowe – narożnik na drewnianym stelażu

Ciekawą opcją są również modułowe meble ogrodowe – narożnik tego typu składa się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub łączyć. Takie meble dają wiele możliwości związanych z kreowaniem przestrzeni wypoczynkowej blisko domu. Dodatkowo dostępne są kolekcje oparte na stelażach z naturalnego drewna – prestiżowe meble ogrodowe tego typu staną się funkcjonalną ozdobą przestrzeni tarasowej i sprawią, że lato będzie jeszcze przyjemniejsze. 

Comments are closed.

Pin It