Z pewnością perfumy to niewidzialna część naszego stylu, wyglądu, dlatego też kładziemy duży nacisk na to aby wybrać odpowiedni zapach który będzie najbardziej nam odpowiadał.

Oczywiście w perfumeriach znajdziemy bardzo wiele rodzajów perfum, różnych marek które przeznaczone są zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Wybór możemy rozpocząć od sprawdzenia składu, warto zwrócić uwagę iż w przypadku kobiet często w perfumach występują nuty kwiatowe, cytrynowe, grejpfrutowe. W przypadku perfum męskich nie będą to raczej bardziej zdecydowane nuty zapachowe.

Z czego składają się perfumy?

Oczywiście mogą być to perfumy na bazie substancji roślinnych, kwiatów czy kory, także produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak piżmo, wosk pszczeli, jednak obecnie coraz częściej są to zapachy otrzymywane w laboratoriach. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawe zapachy które z pewnością zadowolą każdego klienta. Tworzeniem perfum zajmują się specjaliści, osoby które znają nuty zapachowe, wiedzą w jaki sposób je dobierać je aby uzyskać określony efekt, możemy wybrać przykładowo nuty lżejsze, cytrusowe lub też bardziej zdecydowane nuty piżma, drzewa, skóry w przypadku perfum męskich. Oczywiście perfumy wybieramy zależnie od okazji, perfumy na co dzień będą z pewnością nieco lżejsze, z pewnością do pracy warto wybierać zapachy bardziej stonowane. Oczywiście możemy to uzyskać poprzez wybór odpowiedniego rodzaju zapachu, mogą być to perfumy które będą posiadały nawet do 40% olejków zapachowych. Następnie możemy wybrać wodę perfumowaną która będzie posiadała ich od 10 do 20% natomiast woda toaletowa około 10%. Dzięki temu będziemy mogli wybrać taki rodzaj intensywności zapachu jaki najbardziej nam odpowiada. Niekiedy zbyt ostry zapach nie zawsze jest dobrym pomysłem, zwłaszcza w pracy czy też podczas spotkania biznesowego. Bardzo interesującym zapachem damskim jest burberry london, jest to zapach w którym wyczujemy róże oraz wiciokrzew, dodatkowo także wyczuwalna jest cytrusowa klementynka, całość dopełniona jest piwonią, jaśminem oraz mandarynką. Naturalnie jest to zapach w którym miesza się także woń paczuli, drzewa sandałowego. Jest to bardzo wyjątkowy zapach kobiecy, z pewnością doda nam świeżości na co dzień.

Comments are closed.

Pin It