Polisa ubezpieczenia szkolnego to jedna z licznych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych. W przeciwieństwie do klasycznych ubezpieczeń komunikacyjnych czy ubezpieczeń na życie, ten rodzaj polisy dedykowany jest dzieciom i młodzieży do 26. roku życia. W jaki sposób chroni ubezpieczenie szkolne? Co trzeba o nim wiedzieć?

Czy ubezpieczenie szkolne chroni wyłącznie na terenie szkoły?

Polisa ubezpieczenia szkolnego oferowana jest rodzicom i opiekunom wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – w szkołach pojawiają się przedstawiciele biur ubezpieczeniowych z ofertą grupową. Wielu rodziców decyduje się na tę formę ubezpieczenia, nie sprawdzając jednak, jak wyglądają szczegółowe warunki ochrony. Nierzadko okazuje się, że kwoty gwarantowane są niskie. Na szczęście rodzic nie ma obowiązku korzystać z takiej oferty – może on we własnym zakresie zainteresować się polisą dla dziecka. Decydując się na indywidualne ubezpieczenie szkolne, rodzic ma wgląd w wysokość polisy i może dowolnie ją rozszerzać, dzięki czemu finalny produkt jest idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb. warto pamiętać, że im szerszy zakres ochrony, tym wyższa kwota jednorazowej składki. Ubezpieczenie szkolne chroni nie tylko podczas zajęć szkolnych oraz wyjazdów organizowanych przez szkołę. Ubezpieczenie chroni dziecko w drodze do i ze szkoły, podczas popołudniowych zabaw, w czasie ferii zimowych oraz wakacji. Jest to polisa roczna.

Jak zwiększyć zakres ubezpieczenia?

Indywidualne ubezpieczenie szkolne daje możliwość ochrony w dowolnym zakresie. Dzięki rozszerzaniu ubezpieczenia o konkretne klauzule, możliwe staje się uzyskanie pomocy takiej jak zwrot kosztów leczenia poniesionych wskutek nieszczęśliwego wypadku, zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki lub pracy czy zwrot kosztów zakupu czy wypożyczenia specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Comments are closed.

Pin It