Nawet najlepsze i najdroższe buty narciarskie męskie, za które zapłaciło się trzy czy cztery tysiące złotych, nigdy nie będą butami niezniszczalnymi. Jest to po prostu niemożliwe. Buty, jak i każdy inny element stroju narciarza, powinny być regularnie wymieniane. Kiedy przychodzi więc pora inwestycji w ich nowy model?

Wszystkie buty z czasem się niszczą

Każdy but, który jest regularnie noszony, zaczyna się z czasem zużywać i jest to proces normalny. Największej destrukcji podlega zwykle jego część wewnętrzna, czyli tak zwany kapeć, który jest wkładką wypełniającą but od środka. To zwykle on po pewnym czasie ulega zbiciu i sztywnieje, przez co przestaje zapewniać optymalny komfort i nie jest w stanie już aż tak dobrze zabezpieczać nóg w trakcie jazdy.

Zniszczony i stwardniały kapeć (wewnętrzna wkładka) to pierwszy kluczowy powód, który każdego powinien skłonić do zakupu nowych butów narciarskich męskich. Takie obuwie po prostu trzeba systematycznie wymieniać, zwłaszcza jeśli często się z niego korzysta, a nie robi się tego wyłącznie sezonowo, czyli raz bądź dwa razy do roku.

Zmiana techniki jazdy = konieczność zmiany obuwia

Nie tylko totalne zużycie i zniszczenie butów narciarskich męskich może skłonić narciarza do inwestycji w ich nowy model. Czasami taka decyzja jest następstwem zmiany techniki jazdy. Osoby początkujące zwykle na samym początku swojej przygody z narciarstwem korzystają z butów o dość miękkich wkładkach, których flex wynosi często mniej niż 80.

Z czasem jednak nawet początkujący zaczynają potrzebować bardziej specjalistycznych modeli. Miękkie buty po kilkudziesięciu jazdach okazują się niewystarczające, bo też szybciej się zużywają, gdyż miękki materiał jest bardziej podatny na uszkodzenia. W pewnym momencie warto wymienić je na coś twardszego. Buty narciarskie o twardości utrzymanej na poziomie 100-130 to strzał w dziesiątkę dla osób średniozaawansowanych.

Umiejętność dobierania butów do indywidualnych potrzeb

Zaawansowani potrzebują natomiast czegoś jeszcze bardziej specjalnego. Oni powinni celować w buty narciarskie męskie o jeszcze wyższym stopniu twardości. Ich plusem jest to, że nie zużywają się tak szybko, tak więc nie trzeba ich zbyt często wymieniać. Są droższe, ale mają dłuższą żywotność.

W Internecie jest jeszcze wiele innych wartościowych poradników, które bardzo dokładnie tłumaczą, jak należy wybierać buty narciarskie. Przed udaniem się na zakupy na pewno wypadałoby zapoznać się z podobnymi informacjami. Warto też prosić o pomoc ekspedientów sklepu, którzy zawsze chętnie doradzają klientom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/meskie-cat-19.

Comments are closed.

Pin It