Współczesne budownictwo w dużym stopniu bazuje głównie na trwałych i niezawodnych konstrukcjach, dlatego też dźwigary betonowe sprężone cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Betonowe prefabrykaty (mieszanka stali i betonu) znacząco skracają czas budowy, dlatego też inwestorzy chętnie korzystają z ich olbrzymiego dobrodziejstwa.

Gdzie wykorzystywane są nowoczesne dźwigary betonowe sprężone?

Dźwigary betonowe sprężone, jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są głównie do dźwigania ciężaru budynku. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że spotkać je można jako solidne konstrukcje stropów i dachów.

Dźwigary od wielu lat wykorzystywane są do wzmacniania ogromnych budynków magazynowych i hal produkcyjnych. We współczesnym budownictwie wykorzystywane są nie tylko dźwigary sprężone jednospadowe, ale również dźwigary sprężone dwuspadowe. Wymienione konstrukcje różnią się między sobą przede wszystkim przekrojem. Jeżeli chodzi o samą długość dźwigara to może ona wynosić nawet kilkadziesiąt metrów, dlatego też wykorzystywane są one przy wielu konstrukcjach.

Niezawodne dźwigary na indywidualne zamówienie

W dzisiejszych czasach można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych firm, które wykonują dźwigary na indywidualne zamówienie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można zamówić nawet bardzo nietypowe dźwigary. Kluczem do sukcesu jest to, aby przygotować odpowiedni projekt i przedstawić stosowne wymagania techniczne.

Firmy, które zajmują się produkcją dźwigarów bardzo często oferują także ich transport oraz montaż. Olbrzymia popularność wynika także z bardzo atrakcyjnej ceny. Jeszcze kilka lat temu dźwigary betonowe sprężone były bardzo drogie, dlatego też nie każdy inwestor mógł pozwolić sobie na ich zakup.

Jakie największe atuty?

Dźwigary betonowe sprężone wyróżniają się bardzo wysoką wytrzymałością, dlatego też bez problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami. Beton sprężony, dzięki specjalnemu zbrojeniu charakteryzuje się niesamowitymi właściwościami mechanicznymi.

Bardzo dużym atutem dźwigarów betonowych sprężonych jest także ognioodporność. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne dźwigary strunobetonowe, które zapewniają nośność nawet przez 30 minut pożaru. Jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak zwróci się uwagę na konkurencyjne materiały konstrukcyjne dostępne na rynku. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że nowoczesne dźwigary betonowe sprężone wyróżniają się znacznie niższą wysokością w stosunku do zwykłych dźwigarów kratownicowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie dźwigary betonowe sprężone.

Comments are closed.

Pin It