Praca na oddziałach medycznych bywa męcząca i trudna, dlatego tak ważne jest zapewnienie personelowi komfortowych warunków pracy. Jednym z zagadnień często podnoszonych przez personel medyczny jest odpowiedni ubiór. Odzież medyczna stanowi nie tylko zabezpieczenie podczas pracy, ale też element, pozwalający na zachowanie większego komfortu i wygody. 

Odzież medyczna, która wspiera komfort!

Wysokiej jakości odzież medyczna dedykowana jest zarówno lekarzom, jak i personelowi medycznemu, pielęgniarkom, salowym. Odzież tego typu tworzona jest z olbrzymią precyzja i uwagą odnośnie oczekiwań użytkowników. Specyficzne warunki pracy oraz codzienne wyzwania sprawiają, że odzież taka powinna być zarówno trwała, przewiewna, jak i wygodna. Zaprojektowanie odzieży medycznej wysokiej jakości stało się możliwe za sprawą odpowiednich tkanin, łączących zarówno włókna syntetyczne, jak i naturalne. Koszulki, bluzy i spodnie tworzone są z tkanin łączących bawełnę, elastan i poliester – bawełna pozwala na zachowanie oddychalności tkaniny oraz na stałe wentylowanie skóry użytkownika. Taka odzież medyczna jest szczególnie doceniana latem. Elastan sprawia, że tkaniny posiadają pewien stopień rozciągliwości, przez co ubrania zapewniają większy komfort i swobodę ruchów. Włókna syntetyczne wzmacniają strukturę tkaniny, sprawiają również, że jest ona przyjemniejsza w dotyku. 

Odzież medyczna i odpowiednio zaprojektowane buty

Odzież medyczna dla personelu szpitali uzupełniona została również o wiele modeli specjalistycznych butów, odpowiednich na wielogodzinne dyżury. Buty takie to najczęściej chodaki wykonane z naturalnych materiałów (drewna, skóry). Warto zwrócić uwagę na sprężynę, znajdującą się pod piętą – obuwie takie pozwala na zmniejszanie mikrowstrząsów powstających podczas chodzenia. 

Comments are closed.

Pin It